Evoluce pleťových masek

Přemýšleli jste někdy nad tím, kdy začaly ženy – a vlastně i muži – vymýšlet přípravky, které by je udělaly krásnější?
Krátká odpověď: Velmi dávno.

Už od starověkého Egypta, Indie a imperiální Číny lidé používali všechny možné druhy pleťových masek nejroztodivnějších ingrediencí, aby dosáhli krásné a zářivé pokožky. Některé použité ingredience dnes mohou působit děsivě nebo dokonce komicky, jiné rádi nanášíme na pokožku dodnes, jako například mletý perlový prášek nebo kurkumu.

Už ve starověkém Egyptě se lidé zbavovali pleťových nečistot

Už jste možná slyšeli, že se Kleopatra koupala v oslím mléku, aby byla krásnější. Ale věděli jste, že stejně jako řada dalších Egypťanů používala jílové masky, aby zbavila svoji pleť nečistot? To ale nebyly jediné masky dostupné Kleopatře, některé byly vyráběny například z krokodýlího trusu, který měl údajně zlepšit vzhled pokožky.

Jílové masky jsou populární i dnes

Imperiální Čína

Mezi populární ingredience, ze kterých vyráběli ve starověké Číny masky, patřil mletý perlový prášek, mleté mungo fazole, drcené čajové listy, rýžová voda či peprmint. Z pečlivě zvolených ingrediencí se pak vytvářely pasty, které se nanášely na pokožku. Některé bojovaly proti černým tečkám, jiné se doporučovaly na vrásky a další známky stárnutí.

20. století v Evropě proběhlo ve znamení pleťových masek s olovem a rtutí

I ve 20. století chtěly ženy dosáhnout zdravě vypadající a zářivé pokožky, za tímto účelem často používaly masky, které obsahovaly olovo a rtuť, protože efektivně bělily pokožku. Nutno říci, že byly populární jen do té doby, než se zjistilo, že způsobují otravu těžkými kovy a byly zakázány.

Dnes najdeme v obchodech pleťové masky na všechny naše problémy

Ajurvéda

Tradiční indická medicína, která je známá jako Ajurvéda, je založena na rostlinných ingrediencích jako je kurkuma nebo kokosový olej. Ajurvéda je velmi populární i dnes, protože využívá pouze přírodní ingredience.

Moderní doba, staré recepty pro krásnou pleť

Moderní doba přinesla i novější technologie, a především podrobný vhled do toho, jaké látky nám skutečně pomáhají. S tím přišly i masky, které můžeme vidět v regálech supermarketů a drogériích – jílové masky, slupovací masky a textilní masky. V obchodech dnes najdete masku pro všechny typy pleti a na jakýkoliv problém si vzpomenete.

Stejně jako v historii, i dnes jsou některé ingredience v maskách populární – k našemu štěstí se nejedná o krokodýlí trus ani o olovo. Ale je naše současná nabídka masek tak dobrá, jak si myslíme?

Klasické textilní masky s sebou nesou ale i řadu nepříjemností

Slupovací masky

Slupovací masky jsou většinou určeny pro mastnou pleť se sklonem k akné a neobsahují žádné látky, které by pokožku vyživovaly. Místo toho jsou vyrobeny tak, aby vytáhly černé tečky a vyčistily póry – nepříjemný a mnohdy až bolestivý proces, při kterém si nezáměrně můžete vytrhat obočí, pokud nebudete opatrní.

Textilní masky na všechno

Textilní nebo pláténkové masky jsou brány jako nejvyšší stupeň péče o pokožku – bavlněná vlákna jsou napuštěna v esenci obsahující trendy látky, jako je kyselina hyaluronová nebo aktivní uhlí. Ale ani tyto masky nejsou dokonalé, esence z nich teče, maska z obličeje sklouzává a masky rozhodně nejsou ekologické.

Jílové masky

Kleopatra věděla, co dělá, když si nanášela jílovou masku pro boj s nečistotami. Skutečně, jílová maska může pomoci s hloubkovým čištěním pórů a odmaštění pleti. Jsou účinným produktem v boji proti nečistotám a mastnotě, ale stejně jako slupovací masky, ani tyto nedodají žádné vyživující látky naší pokožce.

Se všemi těmi maskami na trhu chápu, že si někteří mohou myslet, že možná (ale jen možná), už jsme dosáhli vrcholu pleťových masek. Co když vám ale řeknu, že to není pravda?

Právě tento rok přichází na trh maska, která je naprosto suchá a všechny aktivní látky jsou do pokožky doručovány přes nanovlákno. Ano, mluvím o nanovlákenné masce [n]fibrecare.

Nová generace: Nanovlákenné pleťové masky

Nanovlákenné masky jsou jednoznačnou budoucností pleťových masek. Co dělá tento typ masek revolučními a tak unikátními je fakt, že všechny účinné látky jsou obsaženy přímo ve vláknu masky. Možná to zní šíleně, ale nejlepší způsob, jak dosáhnout toho, aby se účinné látky pleťové masky dostaly co nejefektivněji do pokožky, je uzavřením do nanovlákna.

Nanovlákna se rozpustí na pokožce, když přijdou do kontaktu s navlhčenou pletí. V ten moment začnou uvolňovat aktivní látky přímo do pokožky. Každý kousíček vaší tváře, které se maska dotýká tak absorbuje všechno, co pokožka potřebuje, a to za pouhých 8 minut. Nanovlákenná maska není jen efektivní, je i rychlá a oproti mokrým maskám vysoce komfortní.

Sdílejte článek: Facebook Twitter