4 tipy, jak na suchou pokožku

S tím, jak v jarních dnech kolísá teplota (a rána jsou zatím stále chladná), jste si mohli všimnout, že se naše pokožka mění spolu s počasím. Jeden z největších faktorů, které ovlivňují naši pleť v tomto období, je suchý vzduch.

Vysušená pokožka způsobuje pocity pnutí, zvýrazňuje vrásky a nerovnosti. Přirozená ochranná vrstva pleti je narušená a na pokožce se může tvořit i akné. Pokud vám tohle něco připomíná – čtěte dál!

Pokožka v zimě trpí kvůli suchému vzduchu
Pokožka v zimě trpí kvůli suchému vzduchu

Není žádné tajemství, že naše pleť reaguje na prostředí, ve kterém žijeme – i vy samotní určitě pozorujete, že existuje nepopiratelný vztah mezi hydratací vaší pokožky a vlhkostí vzduchu. Jak tedy pomoci vaší pokožce, když je venku chlad a suchý vzduch?

Dnes vám přinášíme několik osvědčených rad, které vám pomohou udržet vaši pokožku hydratovanou a chráněnou na přelomu zimních a jarních měsíců. Přečtěte si čtyři tipy, jak udržovat naši přirozenou ochrannou vrstvu pleti v březnu.

Používejte zvlhčovač vzduchu

Zvlhčovače vzduchu přivádějí do pokojů vlhkost, která je nejen potřebná pro naši pleť, ale je důležitá i pro naše zdraví. Používáním krbů a topení v zimě ještě více vysušujeme vnitřní prostory, a proto je vhodné dodatečně vzduch zvlhčovat.

Zvlhčováním vzduchu v zimě prospívá pokožce
Zvlhčováním vzduchu v zimě prospívá pokožce

Nepřehánějte to s horkou vodou

I když nic nezní tak dobře, jako velmi horká koupel po chladném nebo náročném dni, ve skutečnosti je to jedna z příčin extrémní vysušenosti naší pokožky – příliš horká voda pokožku dehydratuje, zbavuje vlhkosti a zanechává pokožku vysušenou.

Nebojte, neříkáme, že se máte sprchovat v zimě ledovou vodou, jen se nenechte zlákat představou o horké koupeli při boji s venkovními nízkými teplotami. A jako vždy – používejte vyživující hydratační krémy nebo oleje, abyste udrželi hydrataci uvnitř pleti a chránili ji před vysoušením.

Změňte svoji rutinu při péči o pleť 

Pokud stále používáte stejné produkty jako v létě, vaší pleti se pravděpodobně nedostává dostatečné hydratace, jakou by si zasloužila.

Změňte svou rutinu a pořiďte si pečující kosmetiku, která je bohatá na vitaminy a oleje a je vhodná pro péči o pleť v chladném období. Vyměňte čistící pěny za šetrnější prostředky pro vyčistění pleti a používejte vyživující noční krémy.

Používejte hydratační masky

Mokré a studené textilní masky nezní v zimě zrovna lákavě – a je jedno, jak účinné ingredience v nich jsou. Naštěstí jsou tady i jiné možnosti – suché nanovlákenné masky. Nejlepší způsob, jak důkladně hydratovat a vyživit pokožku, je použitím inertní masky v kombinaci s vaším oblíbeným sérem, hydratačním denním či nočním krémem.

Suché masky jsou v zimě obzvlášť příjemné
Suché masky jsou v zimě obzvlášť příjemné

Inertní masky jsou vytvořeny tak, aby se váš oblíbený produkt lépe vstřebal do pokožky a vaše pleť využila maximum z obsažených aktivních ingrediencí. Použitím suché inertní nanovlákenné masky bude vaše pleť lépe hydratovaná a vyživená bez toho, abyste se při aplikaci klepali zimou.

Pokud budete mít v březnu na paměti tyto čtyři tipy, je jednoduché skoncovat se suchou pokožkou jednou a provždy.

Sdílejte článek: Facebook Twitter